KOKON – Konkurs Kół Naukowych

Ogólnopolski konkurs KOKON skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych.

Ideą konkursu jest rozwój aktywności naukowej i społecznej wraz z integracją środowiska studenckiego, propagowaniem działalności naukowej oraz budowanie dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi.

Zadaniem członków kół naukowych jest zgłoszenie swojego innowacyjnego projektu, który będzie rywalizował z najlepszymi w Polsce! Spośród wszystkich zgłoszeń Kapituła Konkursowa wybierze 5 zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni w następujących kategoriach: IT, Budownictwo i Architektura, Mechanika, Elektryka, Elektronika i Automatyka, Technologie materiałowe, Chemia i Biotechnologia.

Po zakończeniu zgłoszeń uruchomione zostanie również głosowanie internautów nad projektami ze wszystkich kategorii, w celu wyboru najciekawszego z nich. Głosowanie rozpocznie się 31 maja!

Zwycięskie koło w każdej z kategorii otrzyma 2,5 tys. zł na swoją działalność!

Zgłoszenia trwają do 27 maja 2016 roku!
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do 8 czerwca.

Zgłoszenia oraz więcej informacji uzyskacie na stronie:
https://fut.edu.pl/konkurs/

Organizatorem I ogólnopolskiego konkursu KOKON jest Forum Uczelni Technicznych. Głównym partnerem wydarzenia jest firma Mostostal Warszawa S.A.

Gala finałowa podczas, której ogłoszone zostaną wyniki oraz zostaną wręczone nagrody odbędzie się podczas Zjazdu Forum Uczelni Technicznych w Zielonej Górze w terminie 8-12 czerwca 2016 roku.